Ноћ истраживача

У петак, 28.9.2018.године, ученици наше школе су са наставницом биологије Драганом Косовац и наставницом хемије Миром Баранин били на Ноћи истраживача.

Прво су обишли Отворену лабораторију на Факултету за физичку хемију, где су имали прилике да погледају пет експеримената. Посетили су затим Музеј Јована Цвијића, чувеног српског географа, видели где је живео, са ким се дружио и како је проводио време. Након тога, посетили су галерију Музеја науке и технике где су на занимљив начин могли да се упознају са основним законима физике, а затим су видели и старе уређаје које су некада давно користиле наше прабаке и прадеке. Последња локација био је Научни клуб центра за промоцију науке где су гледали а и сами искусили како су се некада развијале фотографије.

Повратак на Почетну