САБОР НАРОДНЕ ТРАДИЦИЈЕ

Сабор је место на коме се деца упознају и уче да поштују науку, религију, традицију, али и културу свих народа. Сабор народне традиције „Крчаг“ је ове године одржан у Основној школи „Петар Кочић“ у Накову. На сабору је учествовало 15 школа. Нашу школу су представљали ученици IV/1 и V разреда са учитељицом Јованком Бурмазевић и наставником музичке културе Љубомиром Пјевовићем. Наши ученици су се представили игром, песмом, сценским наступом и изложбом. Имали су запажен наступ на ком су представили градске игре и део градских обичаја из давнина. Ученици су учествовали у старим играма и креативним радионицама прављења крпењача и сађења биља. Једнодневно дружење уз песму и игру оставило је снажан утисак на наше ученике.

Повратак на Почетну