Спортске активности

У уторак, 22.10.2013. године нашу школу је посетила Спортска академија Сењак. Ученици првог и другог разреда су имали прилике да се кроз игру и спорт забаве уз тренере Спортске академије Сењак. Малишани су показали невероватан такмичарски дух и кроз тимски рад савладали многобројне препреке које су имали на полигону.

Научно је доказано да су деца која се баве спортом и имају добро развијену координацију емотивно стабилнија, мање стидљива, савеснија, самопоузданија, храбрија, одлучнија, стрпљивија, показују мањи степен анксиозности и агресивности а виши степен самоконтроле и дисциплине. Спортске игре уче децу како се побеђује и како се губи – две веома важне животне лекције. Зато је спортска активност изузетно важна у развоју сваког детета.