Домаћинство

Ученици 3-1 посетили су Кућу кројења и шивења. У сопственој организицији и уз подршку ђачких родитеља који су нас возили и вратли до школе, у понедељак 27. марта, били смо гости Куће ручних радова.

Ово јединствено искуство деци је било веома интересантно јер су велемајстори овог заната показали уживо пут од кројења до готовог производа, тј. нарученог одевног предмета. Лутке, модели, маказе, лењири, папир за цртање, кројеви, игле, конци, разне тканине, креде и машине за шивење су били деци на располагању све време. Пред нама се одвијао прави занатски процес, на наше велико одушевљење. Радионица је била изузетно успешна па смо после "обављеног посла", испуњени радошћу, захвалили љубазним домаћинима и вратили се са родитељима у школу.